Czym są maile aktywacyjne?

Są to wiadomości wysyłane w celu weryfikacji maila podanego przy logowaniu do Twojej sieci WiFi. Klikając przycisk wewnątrz takiego maila, użytkownik potwierdza że podany przez niego adres działa i rzeczywiście należy do niego.

Kiedy maile aktywacyjne są wysyłane?

Są wysyłane tylko wtedy, kiedy użytkownik jako metodę logowania wybierze zalogowanie poprzez adres email, o i ile nie aktywowali go już wcześniej.

Czemu maile aktywacyjne są wysyłane?

Kiedy użytkownik zdecyduje się zalogować do Social WiFi poprzez swój adres mailowy, wystarczy aby podał właściwy adres w polu, które pojawi mu się na stronie logowania. Nawet jeżeli każdy użytkownik uczciwie podawałby prawidłowy adres mailowy, zawsze istnieje szansa popełnienia literówki czy przeoczenia jakiegoś znaku, ale zdarza się też, że niektórzy starają się obejść system poprzez podanie wymyślonego, bądź też cudzego adresu mailowego.

Wyobraź sobie, że ktoś w momencie logowania podaje adres listy@prezydent.pl ustawiając wysyłkę Twojej komunikacji do kancelarii prezydenta RP. Aby uniknąć tego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji, wymagamy aby każdy dodatkowo potwierdził swój adres mailowy klikając na przycisk wysyłany w mailu aktywacyjnym, a dane użytkowników bez potwierdzonego adresu nie są widoczne na ekranie z danymi użytkowników i generowanych tam eksportach, są także ignorowane we wszystkich mailingach wysyłanych za pośrednictwem naszej platformy.

Tags

Comments are closed