Przyzwyczailiście się do naszej starej platformy? Nie jesteście pewni gdzie znaleźć swoje ulubione opcje w nowej wersji? Ten poradnik przygotowaliśmy właśnie dla was.

1. Statystyki

1.1 Statystyki: Użytkowników → Statystyki Urządzeń + Statystyki: Użytkowników

W poprzedniej wersji systemu statystyki urządzeń i użytkowników zbierane były w jednym wykresie – w nowym dla większej przejrzystości rozbiliśmy to na dwa osobne wykresy.

1.1.1 Połączenia → Statystyki: Urządzeń + Statystyki: Użytkowników

W nowej wersji systemu możesz zobaczyć ile urządzeń połączyło się w określonym czasie poprzez wartość “unikalne połączenia”.

1.1.2 Zalogowani + Powracający → Statystyki : Użytkowników

Jako że wartość ta powiązana jest z ilością kont użytkowników, a nie ich urządzeń, jest teraz dostępny w osobnym dziale.

1.1.3 Statystyki : Urządzeń (Autoryzacje + Unikalne Autoryzacje)

Jest to dokładna ilość urządzeń korzystających z waszego dostępu do internetu, jako że nie wszystkie urządzenia wymagają logowania – alternatywą może być użycie przycisku Połącz, kodów obejścia etc.

1.2 Statystyki Ocen → Statystyki: Recenzji

Ekran ten pokrywa dokładnie te same informacje, poprawiliśmy jedynie nazwę na lepiej opisującą jego zawartość.

1.3 Statystyki Kampanii + Statystyki Pakietów Startowych→ Mailing: Masowa Wysyłka

Wszystkie informacje o wiadomościach wysyłanych za pośrednictwem platformy są teraz w bardziej pasującym miejscu. Wrócimy do niego później.

1.4 Statystyki: Eventów → Wycofanie

W związku z licznymi problemami po stronie Facebooka i ciągłymi zmianami regulaminu musieliśmy zrezygnować z tej funkcji. Facebook nie pozwala już na wchodzenie w interakcje z ich wydarzeniami poprzez API.

Jeżeli sytuacja z Facebookiem się poprawi, lub pojawią się nowe alternatywy w przyszłości dołożymy wszelkich starań by przywrócić tę funkcjonalność.

2. Kampanie → Mailing: Masowa wysyłka

W naszym systemie mailingów zaszły duże zmiany :

  • Wprowadziliśmy nowy kreator maili, pozwalający na ich pełną personalizację za pomocą prostego edytora wizualnego.
  • Brak limitu częstotliwości wysyłki.
  • Brak limitu liczby odbiorców.
  • Wiele wersji językowych jednego e-maila.
  • Branding Social WiFi możliwy do całkowitego usunięcia z wiadomości mailowych.
  • Wiele interaktywnych elementów do wykorzystania w szablonie.

Aby korzystać z masowej wysyłki, musicie skonfigurować własny serwer SMTP. Spokojnie, mamy na to oddzielny poradnik.

3. Zarządzanie kontentem → Strony

Jedną z największych zmian które wprowadzamy jest możliwość pełnego brandingu i personalizacji stron przedlogowania, logowania i powitania. Co więcej, możecie też w pełni dostosować swoje zgody i warunki korzystania z sieci na Stronie Zgód.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat naszego kreatora stron, przejdźcie do odpowiedniego poradnika w naszych przewodnikach po panelu.

4. Maile Urodzinowe → Mailing > Automatyzacje

Ta opcja pozwalała wcześniej na wysłanie klientowi maila urodzinowego dokładnie w dzień kiedy te przypadały, teraz możecie zaplanować na ile przed nimi go wysłać, z propozycją zaplanowania ich w waszych lokalach.

5. Wiadomości → Opinie Użytkowników

Nowa nazwa lepiej oddaje zawartość danego działu.

6. Oceny bez komentarzy → Wycofanie

Nowy system pozwala na ustawienie zasad odpowiadania na oceny, prosząc o komentarze z automatu, nie ma już więc potrzeby na dopytywanie o nie samodzielnie.

7. Konfiguracja ocen

7.1 System Recenzji

W nowym systemie możesz dopasować tekst wiadomości do wielu języków na raz, ale też spersonalizować wygląd wiadomości i stron odwiedzanych przez użytkowników przy ocenianiu waszych lokali.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej na temat personalizacji systemu recenzji, możeć przejrzeć nasze pozostałe poradniki w przewodnikach po panelu.

7.2 Konfiguracja Oceniania : dodatkowe opcje oceniania → wycofanie

Postanowiliśmy skupić się bardziej na na zbieraniu recenzji, obsłudze klienta i budowaniu lojalności. W celu tworzenia i wysyłania kwestionariuszy zaoferujemy wam integracje z zewnętrznymi systemami, które to oferują.

8. Ankiety → Wycofanie

Tak samo jak powyżej, w celu wysyłania ankiet chcemy Ci zaoferować integracje z zewnętrznymi serwisami oferującymi daną opcję.

By nauczyć się korzystać z darmowego oprogramowania dotyczącego budowy i wysyłki ankiet, przeczytaj ten artykuł.

9. Profil Miejsca

9.1 Profil Miejsca: Miejsce → Szczegóły miejsca

Głównym zastosowaniem danego ekranu było edytowanie informacji, wykorzystywanych później w mailach i stronach powitalnych. Informacje o waszym miejscu są teraz dostępne na głównym ekranie panelu. Wszystkie dane są możliwe do edycji z jego poziomu, ale nie trzeba będzie korzystać z nich aż tak często.

9.2 Profil Miejsca: Strona Lądowania → Strony

Wszystkie ustawienia zostały przeniesione do osobnego działu “Strony”.

9.3 Profil Miejsca : Dostęp do internetu → Sony : Strony logowania + Szczegóły miejsca : Limity sieciowe

Wybór metod logowania został uproszczony do przeciągania odpowiednich ikon bezpośrednio na stronę logowania. Ograniczenia limitów sieciowych dla użytkowników zostały przeniesione do osobnego działu na Stronie Miejsca, jednak przed zastosowaniem ich upewnijcie się, że wasza sieć obsługuje takie rozwiązanie.

9.4 Profil Miejsca : Dostęp do internetu → Uprawnienia

Możesz teraz dodawać nowych administratorów swojego profilu bezpośrednio z poziomu panelu, podając po prostu ich adres mailowy – nie będziesz musiał więcej prosić o to naszego supportu.

10. Export danych użytkowników → Dane Użytkowników

Uznaliśmy, że zamiast proponować Ci eksport danych do zewnętrznego pliku lepiej prezentować je od razu na naszej stronie w przeglądarce – to o wiele szybsza i wygodniejsza metoda, jednak nadal pozwalamy na export danych do pliku .xls z poziomu danej strony.

11. Wygeneruj kod obejścia logowania → kody logowania

Działa to całkiem podobnie jak przy poprzedniej wersji, z tym że kody mogą zostać również użyte do odblokowania dostępu do procesu logowania, nie tylko jego obejścia. W celu wykorzystania tej opcji skonfiguruj swoją stronę przedlogowania i dodaj do niej odpowiedni widżet.

12. Urządzenia → Punkty Dostępu

Z nowa mechaniką w silniku naszej platformy, chcemy bardziej przybliżyć Ci zasady działania Twoich urządzeń, nawet jeżeli nie są zarządzane bezpośrednio poprzez nasz system. Pod tym nowym ekranem możesz nie tylko sprawdzić status routera podłączonego do Social WiFi, ale także monitorować czy cała Twoja infrastruktura działa tak jak powinna.

Tags

Comments are closed