Przeklikując się przez nasz panel jednym z pierwszych ekranów na który się natkniecie będą dane i statystki dotyczące korzystania z sieci przez użytkowników. Są tu 4 wartości, które mogą ulegać zmianie, w zależności od wybranego zakresu dat : połączenia, unikalne połączenia, autoryzacje oraz unikalne autoryzacje.

Czym są połączenia?

Połączenie zachodzi, gdy urządzenie (np. telefon, tablet czy komputer) próbuje się połączyć z pierwszą stroną stroną w procesie łączenia z siecią, zazwyczaj jest to strona logowania.

Czym są autoryzacje?

Autoryzacja zachodzi, gdy urządzenie połączy się z Twoją siecią przechodząc pomyślnie przez cały proces logowania. Zazwyczaj zachodzi to po kliknięciu przycisku Połącz z internetem na stronie powitania, lub po przekierowaniu na zewnętrzną stronę.

Unikalny… Co to właściwie znaczy?

Jest to synonim dla różne lub indywidualne. Jako przykład: Jeżeli pojedyncze urządzenie połączy się z internetem pięciokrotnie, statystyki rozpoznają to jako 5 połączeń, ale tylko 1 unikalne połączenie. Analogicznie jeżeli 5 różnych urządzeń połączy się z siecią uzyskasz zarówno 5 połączeń i 5 unikalnych połączeń.

Podsumowując

  • Połączenia: Ile razy rozpoczęto proces logowania.
  • Unikalne połączenia: Ile różnych urządzeń rozpoczęło proces logowania.
  • Autoryzacje: Ile razy urządzenia połączyły się z internetem.
  • Unikalne autoryzacje: Ile różnych urządzeń połączyło się z internetem.
Tags

Comments are closed