Kreator maili wygląda bardzo podobnie do kreatora stron, ale korzystając z niego da się zauważyć delikatne różnice. Jakie dokładnie i czemu one występują?

1. Ograniczone czcionki

Kreator maili pozwala korzystać tylko z konkretnych czcionek. Powodem takiego rozwiązania jest to, że znaczna część czcionek nie wyświetla się prawidłowo w skrzynkach odbiorczych użytkowników. Przykładając uwagę do tego, by zaprojektowane przez Ciebie wiadomości zawsze dochodziły do klientów w zaplanowanej przez Ciebie formie, ograniczyliśmy wybór do takich, co do których mamy pewność że zawsze będą wyświetlane w prawidłowy sposób.

2. Dodatkowe opcje edycji tekstu

Ograniczając wybór czcionek zadbaliśmy o to, aby uzupełnić je o dodatkowe możliwości formatowania takie jak zmiana ich rozmiaru, kursywa etc. Czemu? W przypadku maili, w przeciwieństwie do stron lądowania, nie musimy przejmować się ograniczeniami dotyczącymi rozmiaru ich zawartości. Każda dodatkowa opcja formatowania dodana do czcionki zwiększa jej rozmiar (wagę) nawet dwukrotnie! Ponadto wykorzystane przez nas czcionki w mailach mają dodatkową przewagę, jako że w większości przypadków są automatycznie wgrane w skrzynki wykorzystywane przez klientów, co skraca czas ładowania wiadomości.

3. Linki i przyciski

Strony logowania pojawiają się w momencie logowania do internetu – użytkownicy nie mogą realnie korzystać z linków i przekierowań dopóki nie zakończą tego procesu. W przypadku maili nie jest to problemem i korzystanie z nich jest nie tylko możliwe, a nawet wskazane.

4. Inne zachowania przy umieszczaniu kontentu w mailach

Wierzcie lub nie, maile wewnątrz naszego systemu to w rzeczywistości…. tabele. Większość skrzynek odbiorczych nie wczytuje poprawnie nowoczesnych usprawnień wizualnych, więc za najbardziej efektywne rozwiązanie uznaliśmy tworzenie ich za pomocą tabelek w języku HTML, co nadal umożliwia zachowanie zadowalającej estetyki wiadomości. Z tego powodu kreator maili może zachowywać się troszeczkę inaczej od kreatora stron.

Tags

Comments are closed