Aby zaplanować masową wysyłkę maili z Social WiFi, potrzebujesz własnego serwera SMTP.

Czym jest serwer SMTP?

Upraszczając serwer SMTP jest serwerem odpowiedzialnym za wysyłkę i odbiór maili. W tym przypadku najbardziej zależy nam na na jego możliwościach masowej wysyłki.

Dlaczego jest nam potrzebny?

Każdy serwer SMTP posiada tak zwaną reputację. Wpływa ona na to ile maili dochodzi bezpośrednio do odbiorcy a ile ląduje finalnie w folderze SPAM. Jako że używamy naszych własnych serwerów do dostarczania większości komunikacji z klientem, zależy nam na posiadaniu jak najwyższej możliwej reputacji.

Niestety, wysyłka mailingów na masową skalę potrafi obniżyć ją w mgnieniu oka. Dlatego właśnie prosimy o ustawienie własnych serwerów SMTP do wysyłki tego rodzaju mailingów, w innym przypadku cała nasza komunikacja byłaby zagrożona.

Jak ustawić serwer SMTP za pomocą Gmaila?

Ustawienie takiego serwera za pomocą Gmaila jest jednym z najprostszych rozwiązań. Ma ono tylko dwa minusy : wymaga posiadania konta Google i ogranicza wysyłkę do 2000 maili dziennie.

Przygotowanie swojego konta Gmail

Aby zezwolić Social WiFi korzystanie z Twojego konta gmail musisz zezwolić mu na “Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji” – owszem, czujemy się przez to urażeni.

Po pierwsze zaloguj się do swojego konta Gmail lub załóż je w tym celu na domenie gmail.com jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Po zalogowaniu kliknij na swój awatar w prawym górnym rogu ekranu.

Przejdź do sekcji “Bezpieczeństwo”.

Przewiń w dół aż znajdziesz “Dostęp mniej bezpiecznych aplikacji”, a następnie “włącz opcję”.]

W nowo otwartym oknie potwierdź uruchomienie poprzez kliknięcie w szary suwak – kolor zmieni się na niebieski po jej uruchomieniu

Po wypełnieniu powyższych kroków przejdź do swojego panelu w Social WiFi.

Konfiguracja po stronie Social WiFi.

Aby skonfigurować serwer SMTP po stronie Social WiFi musisz w pierwszej kolejności przejść do ekranu “Szczegóły Miejsca” w menu bocznym, następnie do działu “Konfiguracja SMTP dla kampanii”. Możesz teraz ustawić :

  • Email Nadawcy: Adres z którego mają dochodzić wiadomości
  • Nadawcę : Nazwę, którą odbiorcy będą widzieć jako nadawcę wiadomości.
  • Nazwę hosta serwera : smtp.gmail.com
  • Port: 587
  • Nazwę użytkownika konta : Taką samą jak przy Emailu Nadawcy
  • Hasło użytkownika konta: Hasło do przypisanego konta gmail – nie musisz się martwić, jest zakodowany i nikt z nas nie będzie miał do niego dostępu.
  • Pozostaw zaznaczone “STARTTLS” – jest to konieczne do prawidłowego działania.

Po kliknięciu przycisku “Stwórz” powrócisz na stronę Szczegóły Miejsca, skąd należałoby przeprowadzić test wysyłki by sprawdzić czy wszystko przebiegło pomyślnie oraz potwierdzić swój adres mailowy.

Kliknij “Wyślij email testowy”.

Potwierdzenie swojego adresu mailowego

Zaloguj się do swojego konta gmail przypisanego do Twojego konta w Social WiFi (możesz go sprawdzić w naszym panelu klikając na swoją nazwę w prawym górnym rogu).

W Twojej skrzynce odbiorczej powinien znajdować się email potwierdzający – otwórz go i kliknij znajdujący się tam przycisk. Zakończy to proces konfiguracji i będziemy mogli przejść do wysyłki kampanii za jego pośrednictwem.

Jakie wiadomości będą wysyłane poprzez Twój serwer SMTP?

Cała komunikacja wychodząca bezpośrednio do Twoich klientów (użytkowników WiFi) będzie wysyłana poprzez Twój serwer SMTP.

Potrzebujesz większej przepustowości? Możesz skorzystać z rozwiązania Amazon Simple Email Service, by wysyłać nawet do 10 000 wiadomości za cenę 1$. Przygotowaliśmy do tego oddzielny poradnik

Tags

Comments are closed