Dobieranie właściwej kolorystyki we wszystkich elementach może okazać się nie lada wyzwaniem, w końcu w samym spektrum RGB istnieje ponad 16 milionów kolorów. W jaki sposób uczynić ten proces szybszym i łatwiejszym?

Wybór koloru

Jest wiele sposób na sprawdzenie dokładnych kolorów wykorzystywanych w Twojej marce. Jednym z naszych ulubionych jest ColorZilla, wtyczka obsługiwana przez przeglądarki Firefox i Google Chrome. Po zainstalowaniu jej obok pasku adresu w Twojej przeglądarce pojawi się ikonka sprawdzenia koloru. Kliknięcie w nią, pozwoli Ci na wybór konkretnego koloru z dowolnej strony internetowej (np. Twojej głównej domeny) poprzez proste kliknięcie w wybrany element. Dokładny kod HEX koloru zostanie dodany do Twojego schowka.

Używanie koloru w kreatorach

Aby użyć dokładnie tego koloru, który wybrałeś, wystarczy kliknąć w konkretny element i zmienić wartość koloru w menu po prawej stronie poprzez wklejenie kodu który właśnie trzymasz w swoim schowku.

Proste nazwy kolorów (w języku angielskim) – jak “black”, “white” czy “red” (i ponad 100 innych) również są obsługiwane przez nasz edytor możesz przeczytać o ich nazwach więcej pod tym linkiem.

Tags

Comments are closed